Sultan Papağanı Sesi ve Ötüşü

Sultan Papağanı Sesi ve Ötüşü

Sultan papağanı sesi ve ötüşü cinsiyet, ruh hali, çiftleşme dönemi, yaşına göre farklılık gösterebilir. İnsanlarda olduğu gibi Sultan Papağanları da farklı farklı karakter yapılarına sahip olabilirler. Evcil dostunuzun size neler anlatmak istediğini bu sesler aracılığıyla anlayabilirsiniz. Sultan papağanları aynı zamanda duygusal kuşlar oldukları için zaman zaman duygularına göre hareketler yapıp ona görede ses çıkarırlar. Sizler için cinsiyet, yaş, ruh hali ve çiftleşme dönemlerinde Sultan papağanı sesi ve ötüşünü aşağıda videolar ile paylaştık ve indirme linkleri ile indirebilirsiniz. Eğer kuşunuzun cinsiyetinden emin değilseniz ses ve davranışlardan başka sultan papağanı cinsiyet ayrımları vardır bunlar için sultan papağanı cinsiyet ayrımı adlı makalemize göz atmanızda fayda var.

Erkek Sultan Papağanı Sesi

Erkek sultan papağanı sesi dişilere göre daha uzun ıslıklı ve melodili olabilir. Özellikle çiftleşme döneminde dişiye kur yapmak isteyen sultan papağanlarının sesleri kulağa oldukça hoş gelir. Genellikle 3. aydan sonra konuşmaya başlarlar. Kapı zili yada korna gibi sevimli seslerin taklitlerinide yaparlar.

Dişi Sultan Papağanı Sesi

Dişi sultan papağanı sesi ve ötüşü erkeğe göre daha kısa ve melodisiz şeklindedir. Tek sıra halinde ve sabit bir ses çıkarırlar.

Sultan Papağanı Kızıştırma Sesi

Sultan papağanlarınız yeterince eşine ilgi göstermiyor ve ilgilenmiyor ise bu video ve ses kaydı tam size göre. Sultan papağanı sesi ve ötüşü çiftleşme dönemlerinde farklılık gösterir ve birbirlerinin ilgi alakasını almak için şirinlik yapabilirler.

Sultan Papağanı Sesi 1 Saat

Sultan papağanınıza dinletmek isteyeceğiniz 1 saatlik video ona hem moral hemde hareketlendirme açısından iyi olacaktır. Sultan papağanı ötüşü ile kuşunuzu biraz hareketlendirin!

Sizlerde sultan papağanınızı kızıştırabilir, harekete geçirebilir ve sessizliğini sultan papağanı sesi ve ötüşü videoları ile bozabilirsiniz.


Yazar Hakkında

Avatar

Mert

Hayvanlara ve doğaya merak salan, kuşlarla içli dışlı bir hayat süren kişiyim :)
Sitemizdeki konular da bu merağın ve tecrübenin sonucu ortaya çıkan yazılardır.

Yorum Yap

tavşan isimleri-evlat sözleri