Rüyada Güvercin Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Güvercin Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyasında güvercin gören ve ne anlama geldiğini merak edenler için nasıl görüldüğü de son derece önemlidir. Güvercin ailesinin iyiliği için sırlarını saklayan bir kadını anlatır. Kimi yorumcuların yaptıkları değerlendirmede ise elçi, dost veya sevilen kişidir. Rüyada görmek hayırlı şeylerin olacağına işaret eder. Rüya sahibinin gurbette yakınlarının olması halinde eve geri döner. Erkek veya dişi olduğunu ayırt edebilenler için rüya daha farklı şekilde de yorumlanır.

Ama genel anlamda yorumlanırken iyi ve hayırlı şeylerin olmasına veya iyi haber gelmesine yorumlanır. Eğer olması istenen bir niyet için rüya görmek istendiyse dileğin yerine geleceğini de anlatır. Eş, hizmetçi, güven veren bir dost ile de eş anlamlı tutulur. Üzüntü veya sıkıntı içinde olması durumunda bunlardan kurtulur. Mal ve rızık sahibi olmak anlamlarında da değerlendirilir. Güvercin beslerken görmek de hayırlı haber, kız veya erkek bebek müjdesi ile yorumlanır.

Yabani Güvercin Görmek

Rüyasında yabani ve oldukça hırçın bir güvercin gördüğünü söyleyenler çok haylaz ve yalancı bir çocukla ilgili rüya gördüklerini anlamalıdır. Yabani güvercinler bazı yorumcular için yalancı, iyi yetiştirilmemiş, dilinde kötülük olan veya dini bilgileri eksik bir çocuk şeklinde de yorumlanabilir. Ev sahibinin işveli veya cilveli bir kadın olduğunu da anlatabilir. Bu şekilde bir güvercinin hediye edildiğini görmek ise rüyayı görenin uzaktan mal sahibi olacağına yorumlanır. Güvercin uçtuğunda da hızla gelen bir haber vardır.

Güvercin Sevmek

Görülen güvercinin sevilmesi emin ve güven veren bir dostunuz olduğuna veya olacağına işarettir. Müjdeli haber almakla alakalı yorumlayan tabirciler de vardır. Eline alarak sevdiğini veya öptüğünü görmek güvercini eline alan kişinin eline geçecek malla ilgili hayır şeklinde kabul edilir. Bazen de eşine hayır getirecek bir eş ile ilgili haber almaya delalet eder.

Uçan Güvercinler Görmek

Güvercinleri uçarken görmek de temiz ve hayırlı haberlerin kısa süre içinde geleceğine işaret eder. Uçan ve rüya sahibine doğru yaklaşan bir güvercin olması halinde haberin oldukça hızlı geleceği anlaşılır. Bir çiçek ağacına veya çiçeğin üzerine konan güvercin ise eş, sevgili ile yorumlanır. Bu kişiden gelecek güzel haberler anlamında değerlendirilir. Omzunuza konan güvercin ise müjde alacağınız anlamına gelir.

Güvercin Beslemenin Anlamı

Rüyanızda güvercin beslediğinizi veya yem verdiğinizi görmek iş ve hayır kapısı şeklinde yorumlanır. Yeni bir işe girme veya var olan işinizden daha iyisini bulma olarak değerlendirilmelidir. Yine eş olarak da yorumlanan güvercin emek veren bir eş veya anne anlamlarında da görülür. Sevgili, arkadaş veya eş olabilir. Sevinç ve mutluluk getiren bir haber alınması da mümkündür. Rüyayı gören kişi bekar olduğunda hayırlı ve bereket getiren bir eşle evleneceği anlamına gelir.

Güvercin Yakalamak

Rüyada güvercin yakaladığınızı veya güvercinin elinizdeki kafese girdiğini görmek kız çocuğunuzun olacağı şeklinde ele alınır. Bekar birinin güvercini yakalamaya çalışması halinde evlenmesinin kısa süre içinde gerçekleşeceği yorumu yapılır. Kız çocuğunun doğacağı anlamına da gelebilir. Güvercinin üzerine geldiğini görmek sevinç ve ferahlık veren zamanların yakın olduğunu anlatır. Güvercin düşmanını alt etmek ve zafer elde etmektir.

Güvercinleri Uçurmak

Güvercinlerin uçması rüya sahibinin uzaklardan beklediği haberin kısa süre içinde geleceğine işaret eder. Bir başka değerlendirmeye göre de gönlünden geçen ve dilediği şeyin olacağı, duasının kabul olduğu anlamlarındadır. Ne şekilde olursa olsun güvercinlerin uçtuğunu görmek hayır ve müjdedir. Bulunduğu yere bir güvercinin uçarak geldiğini görmek hayırlı zamanların geldiğini açıklar. Kendisini güvercin olarak görmek ve uçtuğunu fark etmek de ömrü boyunca hayır ve bereket içinde yaşayacağını anlatır.

Güvercinleri Sevmenin Anlamı

Güvercini olduğunu ve bu güvercini sevdiğini gören bekarsa istediği kızla evlenir. Kafesin içinde olması durumunda evliliğin daha yakın olduğu anlaşılır. Önemli olan ise bekar kişinin evleneceği kadının veya erkeğin de kendi huyuna benzer ve iyi bir insan olacağıdır. Güvercinin yavrusunu gören ise yine sevinçli haberler alacağını anlamalıdır. Sürü şeklinde uçarken görmek de güzel haberlerin ardı ardına geleceğini anlatır. Güzel ve iyi huylu bir kadınla evleneceği yorumu da yapılabilir. Sesini duymanız durumunda Müslüman, dini bütün, hayırlı ve size uygun bir kadınla tanışmanız anlamına gelir.

Güvercin Eti Görmek veya Kesmek

Güvercin etini hangi şekilde görürse görsün rüya sahibinin eline mal geçeceğine işaret eder. Eti bulmuş olsa bile güvercinin anlamı değişmez. Güvercini boğduğunu veya kestiğini gören kişi evlenir. Güvercini keserken gördüğünüzde evliliğin oldukça iyi geçeceğine, hayır getireceğine ve uzun süreli olacağına yorumlanmalıdır. Sevinç ve müjde kadar iyi evlilik anlamlarında da yorumlanması uygun görülen güvercinin her zaman iyi şekilde yorumlandığı bilinir. Gören kişinin niyetine ve durumuna göre değerlendirerek anlamına karar verilmelidir. Haber bekleyenlerin haber alacağı, bekarsa evleneceği, eşi hamileyse kızı olacağı veya uzaktan yakını geleceği anlamlarında değerlendirilmesi mümkündür.

Yazar Hakkında

Avatar

Mert

Hayvanlara ve doğaya merak salan, kuşlarla içli dışlı bir hayat süren kişiyim :)
Sitemizdeki konular da bu merağın ve tecrübenin sonucu ortaya çıkan yazılardır.

Yorum Yap