Kuşa Dans Eğitimi Vermek İçin Ne Yapmalıyız?

Kuşlar birbirlerine nasıl alışır

Kuşa dans eğitimi vermek kulağınıza tuhaf gelebilir. Kuşlar eğitimi seven ve akıllı canlılardır. Bu yüzden onlara birçok konuda eğitim verebilirsiniz. Bunlar arasında da dans eğitimi yer alıyor. Dans etmek onlar için hiç de zor değil! Özellikle papağanlar dans konusunda uzman bile olabilir. Kuşa dans eğitimi vermek ile kalmayacak bir yandan da egzersiz yapmasını sağlayacaksınız. Spor sadece bizim için önemli değildir. Tüm canlılar hareket etmelidir ve günlerini kafes içerisinde geçiren kuşların aktif olmaları biraz zor. Dans etmeyi öğrenenler bu konuda zorluk çekmeyecektir. O zaman aktif ve mutlu bir kuş için hemen başlayalım.

Kuşa Dans Eğitimi Vermek İçin Önce Hazırlık Yapın

Her eğitim öncesi hazırlık yapılır. İngilizce kursuna bile katılsanız sınıfa girmeden önce birkaç egzersiz hareketi yapmalısınız. Beynimize ne kadar çok oksijen giderse o kadar sağlıklı oluruz. Ayrıca kırk dakika aynı yerde oturmak belimizi ağrıtır. Kuşlar için de durum aynı. Sadece fiziksel ve psikolojik olarak değil aynı zamanda yer ve materyal için de hazırlık gerekir. İşte altı maddede kuşa dans eğitimi vermek ve hazırlık için gerekli olanların detayları.

     1.Eğitim Alanı Seçimi Önemli Bir Nokta

Dans eğitimi vermek için uygun bir yer olmalı. Rahat ve geniş bir oda sizin için ideal. Başkalarının gelmeyeceğinden emin olup eğitime başlayın. Kuşun odada rahat olması sizin için önemli. Sessiz ve dağınık olmayan bir oda olmalı. Aksi halde ilgisini çeken her şey eğitim almasını engelleyecektir. Tüm ilginin üzerinizde olduğunu anladıktan sonra dansa başlayın.

      2. Müzik Olmadan Dans Olmaz

Elbette müzik olmadan dans olmaz. Kuşlar hareketli oldukları için ona hareketli bir müzik açın. Sırayla giderek hangi müzikte öttüğüne dikkat edin. Bu onu sevdiği anlamına gelir. Kuş müzik seçimlerine tepki vermiyorsa üzülmeyin. Siz de şarkı söylemeye ve müziğe eşlik etmeye çalışın. işte o zaman daha da ilgi duyacak ve hareket etmeye başlayacaktır.

     3. Ona Örnek Olmayı Unutmayın

Dans etmeyi öğretmek için elbette dans etmek gerekir. Bu yüzden kuşların yapabileceği hareketleri seçmelisiniz. Bunun için dans eden kuş videolarına göz atabilir ya da önceden kareografi hazırlayabilirsiniz. Fakat rastgele bir müzik seçip dilediğince eğlenmek daha iyi bir eğitimle sonuçlanır. Bu nedenle kuşun karşısına geçip küçük hareketler yapın ve sizi izlediğinden emin olun. Şarkının aynı kısmına gelince aynı hareketleri yaparsanız daha iyi anlamasını sağlarsınız.

    4.Dans Eden Kuş Videoları Açın

Ona arkadaşlarının dans edebildiğini gösterin. Bunu telefon ekranından yaparsanız fark etmeyebilir. Bu yüzden TV’ye aktarıp açmayı deneyin. Dans eğitimi için en etkili yöntem kendi familyasının bunu yapabildiğini görmek olacaktır. Elbette kendi gibi kanatlı bir canlının yaptığı hareketler daha iyi idrak etmesini sağlar.

    5. Ödül Her Eğitimde Olmalı

Evcil hayvanların eğitiminde ödül her zaman yiyecek yani onu beslemektir. Tabi beslerken her zaman yediği yiyecekleri vermemelisiniz. Bunun onun için ödül olduğunu ve iyi bir şey yaptığını anlamalı. Kuşların sevdiği yiyecekler hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız sitemizin beslenme kategorisinde yer alan makalelerine göz atabilirsiniz.

   6. Prova Yapın ve Sorunları Çözün

Kuşun hareketlendiğini fark edeceksiniz. Bu eğitimi birkaç gün üst üste tekrar yapmanızla birlikte dans etmeye başladığını göreceksiniz. Bunun için boş zamanlarınızda prova yapın ve dans konusunda fark ettiğiniz sorunları çözmeye çalışın. Kuşların eğitimi konusunda soru ya da görüşleriniz varsa bize yorum kısmından ulaşabilirsiniz. Bu tarz makaleler için eğitim kategorisine göz atabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Avatar

Zeynep KAHYA

Yorum Yap