En iyi muhabbet kuşu yemi – Çeşitleri için tavsiyeler

muhabbet kuşu yemi

Muhabbet kuşu beslenme konusunda seçici davranan bir canlı olmasa da en iyi yemi tercih ederek sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmelerini teşvik etmek mümkündür. Onlar önlerine konulan her besini severek yeseler de siz bilinçli ve kaliteli seçimler yaparak hem fiziksel hem de psikolojik olarak faydalarından kazanım sağlayabilirsiniz. Çünkü beslenme, kuşların tüylerinden üremelerine kadar etkili olan bir faktördür. Bu nedenle en iyi muhabbet kuşu yem çeşitleri listemize göz atarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Minik dostunuzun en uygun şekilde beslendiğinden emin olmak sizi de rahatlatacaktır.

Muhabbet kuşu sahipleri için hastalık kelimesini duymak bile endişe nedenidir. Çünkü önemsiz olduğunu düşündüğümüz bir hastalık, ciddi problemlere ve hatta ölüme neden olabilmektedir. Beslenme konusunda yapılan hatalar ya da bu ihtiyacın önemsenmemesi ile sorunlar zincirleme olarak büyüyebilir. Bilinçli bir tüketici olarak tüylü dostunuzun bağışıklık sistemini güçlendirirken daha aktif, güçlü ve neşeli olmalarını da destekleyebilirsiniz.

Muhabbet kuşu yemi

Muhabbet kuşu yem çeşitleri oldukça fazladır. Bu nedenle sizlere aralarından en iyilerini seçerek başlıklar hâlinde belirtmek istedim. Genel olarak her biri aynı kalitede ve minik gagalı dostlarımız için oldukça iyiler. Lezzetli olmaları yem yemiyor, diye üzülen muhabbet kuşu sahiplerini mutlu edecektir.

Garden Mix Platin Meyveli Muhabbet Kuşu Yemi

İçeriğinde muhabbet kuşlarının adeta bayıldığı pek çok yem çeşidi bulunan bu ürün hem uygun fiyatlı hem de çok kaliteli. Özellikle yem yemeyen ya da yem ile beslenmeye yeni alışan kuşlar için tavsiyemizdir. Çünkü bu yemi hangi kuşun önüne koyarsanız koyun, diğer yemliklere gitmez. Yeter ki tadını alsınlar. Üstelik diğer yemler içerisinde yer alan pek çok tohum çeşidi aynı şekilde bu markanın içerisinde de yer alıyor. İçerisinde bulunan ürünlerden bazıları, aspur, siyah darı, kırmızı darı ve nijer tohumudur. Muhabbet kuşlarının ihtiyaç duyduğu besinleri karşılamakta oldukça iyi olan bir üründür. Bu nedenle Garden mix en iyi muhabbet kuşu yemi, diyebilirim sizlere.

Nature Plan Meyve Aromalı Ballı Muhabbet Kuşu Yemi

Muhabbet kuşlarının beslenmesi ile tüy renklerinin ve parlaklığının dahi gözle görülür şekilde fark edildiğini bu markanın ürününü alarak anlayabilirsiniz. Çünkü içeriği oldukça zengin ve kalite bir kuş yemidir. Muhabbet kuşlarının sağlıklı ve mutlu bir şekilde yaşamaları için gerekli olan tüm ihtiyaçları meyve aramalı ballı içerisinde yer almaktadır. Ki fazlası da var, diyebilirim. Kuşunuzun kısa süre sonra parlayan tüylere sahip olduğunu görünce siz de şaşıracaksınız.

Nature plan meyve aromalı ballı muhabbet kuşu yemi içerisinde yer alanlardan bazıları; keten tohumu, yulaf tohumu, siyah darı, deniz yosunu ve bal tozudur. İçindekiler listesi oldukça fazla olduğu için birkaçını belirmek istedik. Kuşlar doğal yaşam alanlarında meyve ve tohum ile beslendiği için bu markanın ürünleri ile beslendiklerinde kendilerini doğalarında hissedeceğine eminim. Bizler nasıl ki, memleketimizden bir yiyecek gördüğümüzde ya da yediğimizde mutlu oluyorsak onlarda aynı şekilde mutlu oluyor. Bu kuşların dal darıyı neden çok fazla sevdiğini de kolayca açıklıyor.

en iyi muhabbet kuşu yemi

Quiq Muhabbet Kuşu Yemi

Bir muhabbet kuşunun ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerallerin hepsi bu markanın yem paketi içerisinde yer alıyor. Eğer diğer markaları bulamazsanız, daha parlak tüyler ve sağlıklı bir tüylü dost için Quiq muhabbet kuşu yemi almanızı tavsiye ederiz. Bir paket oldukça uzun süre gittiği için ürün oldukça da uygun fiyatlı. Ayrıca içerisinde soyulmuş yulaf, kanarya tohumu ve keten tohumu gibi kuşların çok sevdiği besinler yer almaktadır.

Beaks Kabuksuz Muhabbet Kuşu Yemi

Hasta, yavru ya da yem yemeyen muhabbet kuşları için bu muhabbet kuşu yemi mükemmel seçim olacak! Kabuksuz kuş yemi her muhabbet kuşunun en çok aradığı şey olsa da tembelleşmemeleri, kilo almamaları için sadece hasta ya da yaşlı olanlar almalı, diye tavsiye etmek isterim. Yem çok lezzetli olduğu için ve de kabuklarını soymakla uğraşmayacakları için elbette daha fazla yemek isteyecekler. Kuşunuz kilo kaybettiyse, yem yemiyorsa Beaks kabuksuz muhabbet kuşu yemi tam size göre.

Diğer muhabbet kuşu yemleri gibi sadece ambalaj içerisinde değil, özel bir kutu içerisinde olduğu için daima taze kalan ve kullanımı oldukça kolay olan bir yem çeşididir. Muhabbet kuşu yem çeşitleri içerisinden en iyisini almak isteyenler  bu markanın ürününü tercih edebilir.

Vivid Bird Vivid Premıum Karışık Muhabbet Kuşu Yemi

Oldukça yumuşak bir kıvama sahip ve taze kuş yemi arayanlar için Vivid markasını belirtmek isterim. Sindirmesi oldukça kolay olan bir üretim ile kuşları rahatlatıyor. Ayrıca ihtiyaç duydukları besinleri bir yem paketi içerisine doldurmuşlar. Kuşların kolayca alışacağı bir formüle sahip. Seçici kuş sahipleri için tavsiyemizdir. Daha önce belirttiğimiz gibi muhabbet kuşları beslenme konusunda seçici davranmasa da bazıları bu konuda hassas olabiliyor. Bu nedenle yeni mamaya geçmek de zorlaşıyor. Ancak bu marka ile bu sorunu çözebilirsiniz. ilk olarak eski mamaya az miktar ekleyerek kademeli bir başlangıç yapmanızı tavsiye ederim.

Gold Wings Premium Muhabbet Kuşu Yemi

Zaman çabuk geçer ve muhabbet kuşları da hızla büyür. Yavru iken aldığınız muhabbet kuşunuz büyüdüğü için besin ihtiyaçları da artabilir. Bu nedenle özellikle yetişkin kuşlar için üretilen Gold Wings premium muhabbet kuşu oldukça iyi. Sindirimi kolay, kuşlar için lezzetli ve ihtiyaçlarını karşılama konusunda da aranılan ürün. Açılır kapanır ambalajı sayesinde de etrafa saçılan yemleri temizlemek zorunda bırakmıyor bizleri.

Belirttiğim kuş yemleri hakkında sizlere genel olarak bilgi vermeye çalışıyorum. Sizler dilerseniz, daha geniş kapsamlı bilgi sahibi olmak için yemlerin markalarını yazıp araştırabilirsiniz. Böylece kullanıcı yorumlarına da göz atma fırsatınız olur. Diğer kuş severlerin yaptığı paylaşımlar ile bir ürün siparişi vermek çok daha kolay olacaktır. İçiniz rahat bir şekilde muhabbet kuşunuzu beslemek çok basit. Belirtmek isteriz ki, ödül atıştırmalıkları, daha fazla kalsiyum alımı, ya da meşgul olmaları için muhabbet kuşu oyuncakları gibi araştırmak istediğiniz konuların yanıt ve detayları sitemizde yer almaktadır. Makalelerimize göz atabilir ya da site içerisinde arama yapabilirsiniz.

Yeni muhabbet kuşu yemi için tavsiyeler

  • Muhabbet kuşu yemi alırken aslında, ilk defa bu işlemi yapıyor olsanız da dikkat etmeniz gereken birkaç önemli nokta bulunuyor. Kendi yaşadığım sorunları göz önünde bulundurarak sizlere kolay kullanım, iyi bir seçim ve bu gibi konular için tavsiyeler sunmak isterim.
  • En iyi olanı seçtiğinize emin olduğunuzda yem değişimi yapmadan bir süre devam edin. Kuşunuzun kilosunu gözlemleyin. Kuşlar zayıflar ya da kilo alırsa bu durum ailesi tarafından fark edilebilir. Fiziksel özelliklerine bakabilirsiniz. Eğer gayet sağlıklı ise, ne kilo almalı ne de zayıflamalılar. kilo almaları bazıları için sevindirici olsa da kuşların sağlıklarının bozulabileceğini belirtmek isteriz. Lezzetli yemler daha fazla yemelerine neden olabiliyor. Ayrıca muhabbet kuşları oldukça obur canlılar.
  • Paketin kullanımını kolaylaştırmak için bir kaba koymanızı tavsiye ederim. Her defasında yere saçılan yemlerin israfını önlemek ve temizliğinden kurtulmak bu şekilde mümkün. Ayrıca kap içerisinde yer alanları ya da açıp kapama özelliğine sahip olanları tercih edebilirsiniz.
  • Kuşlar ilk günden yemlerini sevebileceği gibi tuhaf karşılayıp kısa bir süre çekingen davranabilir. Bu durumu gözlemlemeniz gerekir. Uzun süre yenmeyen yemler değiştirilmelidir.
  • İlk muhabbet kuşu yem alışverişinde küçük paketler tercih edilmelidir. Tasarruf için en büyüğünü seçmeyin. Ancak kuşunuzun yemi sevmemesi çok küçük bir olasıdır. Sevmezse de doğadaki kuşlar için uygun bir alana dökebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Zeynep KAHYA

2 Yorum

  • Yazınız için teşekkürler…
    Garden Mix in Pembe Şerit olanını kullanmaktayız. Memnunuz. Tavsiye ederiz. Acizane meyveli değilde Pembe şerit olanı alınsa daha iyi olur.

Yorum Yap